
 |
|
 |
|
 |
Nyheter| 10-05-2004 | | FrabbGame vil forøvrig gratulere deltager Glen for lang og tro deltagelse uten et eneste poeng.
Hvem sa at det ikke var mulig å bomme på absolutt alt?
| | 10-05-2004 | | STOPP PRESSEN! STORMSKY OVER SCUDERIA! Del 2
Eh ... alt ser ut til å være greit igjen der i gården. Antiklimaks, litt sånn som Formel 1 hittil i år.
| | 15-04-2004 | | STOPP PRESSEN! STORMSKY OVER SCUDERIA!
De svært så kameratslige Ferrari-kompisene Tom og Hals har begge funnet en flue i suppen. FrabbGames privatetterforskere har avdekket at de heier på henholdsvis Liverpool og Man United!!!!! Hvordan skal dette gå? Følg med her!
| | 04-04-2004 | | Jaran tok en klar seier i Bahrain, etterfulgt av Frabb og Hals. Se resultatliste
| | 03-04-2004 | | Husk å legge til satsingene deres før kl. 13.00 på lørdag, 3. april!
| | 23-03-2004 | | AJ oppdaget at jeg hadde gjort en feil da jeg la inn resultatet for Malaysia. Feilen var at jeg la inn Mark Webber på Teknisk bryt, mens han egentlig spant av banen - noe som kvalifiserer til Krasj her på Frabbgame. Som følge har resultat-lista for spillerne forandret seg, så gå inn på "Vis resultat/satsinger" for å se endringene.
-Gunnar
| | 21-03-2004 | | Da er Malaysia GP over, og det ser ut som at vi har noen små problemer med poengberegninen. Dette vil bli ordnet så snart som mulig.
| | 15-03-2004 | | Da nærmer vi oss Malaysia GP! Husk å plasser satsingene deres før deadline, lørdag 20/03 kl 04.00.
| | 11-03-2004 | | LØPSSAMMENDRAG!
FrabbGame Australia GP ble adskillig mer spennende enn løpet vi så på tv. Heldigvis. Her er et referat fra begivenhetene:
Starten: Hals, Jaran og Stian blåste tidlig avgårde. De to røde og den sølvgrå forsvant i horisonten, med Tom slentrende litt bak. I de bakre rekker tok Jenzer en desperat Schumi-chop da han så teamkamerat Frabb i speilet. Resulatet ble noe ala flyshowet i Australia 2002. Det viste seg at FW26 kunne fly like godt som FW25. "Faen ta den griseknulleren," sa Frabb til pressen etter løpet. Jenzers FW26 ble delt i to i sammenstøtet. "Sa han det? Da kan eselsugeren brenne i helvete!" vrælte Jenzer på sin hjemmeside.
Bak de to uheldige teamkameratene fikk Glen merke at automatgiret er byttet ut, og sprengte motoren på sin MP4-19. (Instant replay viste at han nådde 37.000 omdreininger i 1. Gir) Soppskyen gjorde sikten mindre god for Folke, som lot være å svinge i Turn 1. Letemannskaper har fortsatt ikke gitt opp å finne FW26-føreren i live.
Midten: Toms F2004 tok sakte men sikkert innpå Stians MP4-19, og passerte på spektakulært vis på gresset. Snart lå de tre røde Ferrariene i ensom tet. Bak Stian kom Robert (FW26), Gunnar (FW26), Daniel (MP4-19), AJ (FW26), Lennart (MP4-19), Trude (Minardi Fiesta), Ray (FW26) og Frode (Jordan Sierra).
Men så skjedde det noe; plutselig fikk Stian sparket bort treklossen bak gasspedalen, og kjempet seg opp på siden av Jaran. Slik lå de side om side i 22 runder! Selv i lavhastighetssvingene! Det må være rekord!
På runde 52 kjørte Trude inn i pit uten speed limiter, og tok livet av tre FIA-funkjsonærer, og fire Williams-mekanikere. Minardien endte til slutt ferden i pit`en til Jaguar. "Jeg trykket på knappen!" ropte Trude til en surmulende presse. Instant replay viste at Minardiføreren ikke trykket på speed limiter, men på brake limiter, en hittil ukjent duppeditt fra Minardis high tech-avdeling.
Rett bak henne kom Ray til pit, og oppdaget at fire av mekanikerne var delt opp av gul karbon. Williams-føreren måtte bytte det ene dekket selv, men kom seg avgårde uten å tape sin posisjon. (Som nest sist)
Slutten: Lite skjedde før de siste rundene av løpet. De røde fortsatte sitt korstog mot full pott, og det eneste skåret i gleden var Stians uhøflige podiumplassering. Det skulle likevel vise seg at Ray ikke skulle ha byttet dekk selv, siden det falt av på enden av langstrekket. Ray, som har erfaring fra WRC, har alltid fått høre at gassen skal i dørken ved sleng, men dette gjelder som regel firhjulsdrevne biler, ikke en Formel 1-bil med 900+hk på bakhjulet(ene). Ray forsvant i en sky av svidd gummi, og åpenbarte seg langt oppe på tribune 2. Resten av løpet var et langt gjesp. Toppen passerte mål i den rekkefølgen de hadde lagt seg i, bortsett fra Frode, da. Den gule Jordan`en så ut til å komme i mål for en gangs skyld, men triumfen ble smadret 100 meter fra mållinjen, da alle fire hjul falt av. Den gule racerbilen gled mot mål i en sky av gnister, men stoppet to meter fra suksess.
Resultat:
1. Hals 1.52.23.234
2. Tom 1.52.37.444
3. Stian 1.53.22.891
4. Jaran 1.53.27.111
5. Lars 1.53.44.348
6. Gunnar og Robert 1.54.59.267 (!)
8. AJ, Daniel og Lennart 2.01.58.999 (!!!!)
DNF
Frabb (Crash)
Jenzer (Crash)
Glen (Gear failure)
Folke (Crash)
Trude (Pitlane crash)
Ray (Tyre failure)
Frode (Multiple tyre failure)
| | 08-03-2004 | | Etter at helgas løp var over og poenga ble fordelt, oppstod det litt forvirring rundt poengsystemet. Så i den anledning har jeg gjort et forsøk på å forklare dette: Poengsystem
--
Gunnar
| Side: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 |
 |
|
 |
|
 |
|